منو
سبد خرید

ژنراتور،برق شهر

کلیدهای ژنراتور برق شهر چنج آور-change over

امروزه قطعی برق یک معضل بزرگ برای ادارات،اماکن،بیمارستان ها و......است.

اکثر اماکن سعی دارند که قطعی برق را به حداقل برسانند،معمولا به صرفه ترین و مناسب ترین راه برای مقابله با این وضعیت استفاده از ژنراتورها می باشد،ژنراتورها که در توان های پایین به انها موتور برق نیز گفته می شود، با استفاده از سوخت های فسیلی گاز،بنزین گازوئیل کار می کنند.مکانیزم آنها مانند موتور یک ماشین سنگین است.

برای کنترل و در مدار قرار دادن ژنراتور و همچنین برای خارج کردن به موقع از مدار نیاز به اقدامات تخصصی و ساختن تابلو برق به اسم تابلوهای چنج آور و ATS و.......می باشد.

برای این کار مدار به سه وضعیت احتیاج دارد:ژنراتور-خاموش-برق شهر یا برق شبکه

در این سیتم هر بار یکی از منابع یا ژنراتور و یا برق شهر وصل می باشد.می توان از کنتاکتورها استفاده کرد و برای هر منبع یک کنتاکتور وصل می گردد و در هر حالت یکی از کنتاکتورها فعال می باشدو در حالت بعد از چنج اورها استفاده می شود.

انواع کلیدهای چنج آور

-چنج اور دستی

-چنج آور موتور دار

-چنج آور اتوماتیک ATS

چنج آور دستی

در آمپرهای پایین به آنها کلید های گردان دو طرفه گفته می شود و در آمپرهای پایین حدودا تا 100 آمپر مورد استفاده قرار میگیرد.

در آمپرهای بالاتر ابعاد کلید ها بزرگتر و معمولا قابل قطع و وصل زیر بار می باشند.همان طور که از اسم آنها پیداست عمل قطع و وصل با دست انجام می پذیرد،یعنی زمانی که برای برق شهر مشکلیرخ بدهد ابتدا کلید را در وضعیت صفر قرار می دهید و کل مدار بی برق می شود و ژنراتور خاموش می شود.زمانی که ولتاژ آن به حد معین رسید کلید در وضعیت ژنراتور قرار می گیرد و بار از طریق ژنراتور یا شبکه اضطراری تغذیه می گردد.کلید های چنج آور دستی با برندهای مختلفی در ایران موجود هستند:

کلید های ژنراتور برق شهر توان ره صنعت (TRS)

کلید های الکترو کاوه

کلیدهای دو طرفه زاویر کلیدهای گردان تلرگان اسپانیا

کلیدهای گردان سکومک

کلیدهای ژنراتور برق شهر چینت الکتریک CHINT ELECTRIC

کلیدهای موتور دار

علاوه بر مکانیزم قطع ووصل دستی می توان آنها را از طریق موتور و مدار فرمان از اتاق کنترل نیز خاموش و روشن نمود و توسط موتور عمل تغییر وضعیت انجام  می پذیرد.

برندهای کلید های موتور دار که فروشگاه زاگرس صنعت بر روی آنها فعالیت دارد:

زمانی که برای شبکه اصلی اتفاقی می افتد یا خطایی در آن رخ می دهد یک فرمان به ژنراتور صادر می شود،ولتاژ به صورت اتومات اندازه گیری می شود و زمانی که به مقدار مناسب رسید برق اصلی قطع می گردد و کلید به صورت اتومات بار با استفاده از ژنراتور تغذیه میکند.

این کلیدها ممکن است به جای اینکه بین ژنراتور و برق شبکه یا شهر قرار گیرد بین دو شبکه مجزا قرار بگیرد.در بعضی از کلیدها می توان قابلیت پارالل یا دو شبکه موازی را به صورت همزمان داشت که به صورت سفارشی برای موارد خاص طراحی می شود.

یکی از مهم ترین محصولاتی که فروشگاه زاگرس صنعت به صورت تخصصی بر روی آنها فعالیت دارد،کلیدهای چنج آور و سیستم اضطراری می باشد.

شما برای مشاوره می توانید با بخش فنی ما در ارتباط باشید تا بتوانید یک سیستم مناسب جهت فعالیت خود طراحی نمائید،همچنین  برای خرید انواع کلیدها اقدام نمائید.