منو
سبد خرید

کلید فیوز

ساختار و انواع کلید فیوز

کلید فیوز  کلیدی حفاظتی است که ترکیبی از کلید و فیوز می‌باشد، که با قطع کردن آن، فیوزها از مدار خارج می‌شوند. در مدارهای فشار ضعیف، در مسیر مدار و یا  ابتدای آن نصب شده مورد استفاده قرا می‌گیرد. هنگام تعویض فیوز یا زمان در آوردن از کلید فیوز استفاده می‌شود. امروزه در بازار کلیدهای اتوماتیک کمپکت و هوایی به وفور دیده می‌شوند و این تصور نباید ایجاد شود که از کلید فیوز نمی‌توان در ورودی تابلوهای برق استفاده نمود چرا که در تجهیزات تابلو برق مهمترین حفاظت، حفاظت در برابر خطای جریان اتصال کوتاه است نه جریان بار اضافی. بنابراین جز یکی از محبوب‌ترین تجهیزات صنعت برق می‌باشد.

ساختار کلید فیوز

برای اینکه بتوانیم فیوزها را از مدار خارج کنیم از کلید فیوز استفاده می‌کنیم که قطع و وصل آن بصورت دستی صورت می‌گیرد. کلید فیوز معمولا بروی تابلو نصب می‌گردد برای تعویض فیوزها به باز کردن درب تابلو نیاز نمی‌باشد. در کلید فیوز معمولا فیوزها بروی درب تعبیه شده و با باز کردن درب آن از شبکه منفک می‌گردد که با بیرون آوردن درب کلید براحتی می‌توان فیوز را تعویض نمود. پس از تعویض، درب کلید بسته می‌شود و فیوزها در مدار قرار می‌گیرند. این تجهیز بصورت تکی، دوتایی، سه تایی و چهارتایی در بازار موجود می‌باشد.

اجزای کلید فیوز:

این محصول دارای یک پایه ثابت که مجهز به تعدادی ترمینال، برای اتصال به مدار خارجی است و یک قسمت متحرک یا کلاهک فیوز است که حامل رابط آن بوده . همچنیناز سه نوع کنتاکت تشکیل شده که هر کدام عملکرد خود را در فیوز دارند که عبارتند از :

  1.     کنتاکتهای پایه
  2.     کنتاکت های کلاهک
  3.     کنتاکت های رابط

بخش دیگر آن سیم فیوز است که هنگام عبور جریان بالا ذوب می‌شود

کاربرد استفاده از کلید فیوز

از مهمترین کاربرد کلید فیوز در شبکه فشار ضعیف جلوگیری در برابر خطرات احتمالی در زمان تعویض فیوزها می‌باشد. این کلید تابلویی از کلید خودکار ارزانتر است و دارای ابعاد کوچکتر می‌باشد. دیگر کاربردهای آن موارد ذیل می‌باشد:

  • توزیع برق کارخانجات
  • روشنایی
  • پست‌های ترانسفورماتور
  • خطوط انرژی و یا در مواردی که به قدرت بالایی نیاز است
  • تابلو برق خانگی و یا در جاهایی که مصرف پایین دارند

 

 

 

تولید کننده: پیچاز الکتریک مدل: ZPCH03
پایه فیوز کاردی BMC پیچاز الکتریکشرکت پیچاز الکتریک با هدف کم کردن هزینه ها تصمیم به تولید پایه فیوز جنس باکالیت نموده که از فاصله هوایی خودداری شده و کمترین فاصله را به ارمغان می آورد و از اشغال شدن فضای زیاد  در تابلو خودداری شده است.جنس بدنه این پایه فیوز از پلیمر ..
0 تومان
تولید کننده: پیچاز الکتریک مدل: ZPCH02
پایه فیوز کاردی باکالیت پیچاز الکتریکشرکت پیچاز الکتریک با هدف کم کردن هزینه ها تصمیم به تولید پایه فیوز جنس باکالیت نموده که از فاصله هوایی خودداری شده و کمترین فاصله را به ارمغان می آورد و از اشغال شدن فضای زیاد  در تابلو خودداری شده است.جنس بدنه این پایه فیوز از پلیمر و..
0 تومان
تولید کننده: پیچاز الکتریک مدل: ZPCH01
پایه فیوز کاردی حفاظ دار پیچاز الکتریکشرکت پیچاز الکتریک با هدف کم کردن هزینه ها تصمیم به تولید پایه فیوز دارای حفاظ نموده که از فاصله هوایی خودداری شده و کمترین فاصله را به ارمغان می آورد و از اشغال شدن فضای زیاد  در تابلو خودداری شده است.جنس بدنه این پایه فیوز از پلیمر و الیا..
0 تومان
مدل: طرح AEG باکالیتی
کلید فیوز طرح AEG  باکالیتی پیچاز الکتریک را در زاگرس صنعت در مدل‌های 160 آمپر، 250 آمپر، 400 آمپر و 630 آمپر تهیه نمایید.مشخصات فنی کلید باکالیتی طرح AGE پیچاز الکتریککلید فیوز کاردی باکالیت پیچاز الکتریک کاربردی، طبق استاندارد VDE0660- IEC60947 توسط کمپانی پیچاز الکتریک طراحی شده است...
0 تومان
تولید کننده: صنایع برق زاویر مدل: ZTF01
کلید فیوز گردان زاویر ZTF01کلید فیوز گردان زاویر ساخت شرکت صنایع برق زاویر وا قع در ایران می باشد.این کلید دارای مکانیزم گردان یک طرف و فیوز های کاردی قابل تعویض می باشد.کلید فیوز گردان زاویر در مدلهای 160،250،400و 630 آمپر تولید می گردد. برخی از ویژگیهای کلید فیوز های زاویر..
0 تومان
تولید کننده: صنایع برق زاویر مدل: ZTF02
کلید فیوز گردان زاویر ZTF02کلید فیوز گردان زاویر ساخت شرکت صنایع برق زاویر وا قع در ایران می باشد.این کلید دارای مکانیزم گردان یک طرف و فیوز های کاردی قابل تعویض می باشد.کلید فیوز گردان زاویر در مدلهای 160،250،400و 630 آمپر تولید می گردد. برخی از ویژگیهای کلید فیوز های زاویر..
0 تومان
تولید کننده: پیچاز الکتریک مدل: ZPCH04
کلید فیوز گردان پیچاز الکتریککلید فیوزهای قابل قطع زیر بار پیچاز الکتریک که تولید شرکت ایرانی پیچاز الکتریک می باشد.این کلید طبق  استاندارهای IEC60947 تولید می شود.کلید فیوز گردان پیچاز الکتریک را میتوان به عنوان جدا ساز و کلید اصلی و اضطراری در تابلوهای برق استفاده نمود.ای..
0 تومان
نمایش 1 تا 7 از 7 (1 صفحه)