منو
سبد خرید

کلید فیوز

ساختار و انواع کلید فیوز

کلید فیوز  کلیدی حفاظتی است که ترکیبی از کلید و فیوز می‌باشد، که با قطع کردن آن، فیوزها از مدار خارج می‌شوند. در مدارهای فشار ضعیف، در مسیر مدار و یا  ابتدای آن نصب شده مورد استفاده قرا می‌گیرد. هنگام تعویض فیوز یا زمان در آوردن از کلید فیوز استفاده می‌شود. امروزه در بازار کلیدهای اتوماتیک کمپکت و هوایی به وفور دیده می‌شوند و این تصور نباید ایجاد شود که از کلید فیوز نمی‌توان در ورودی تابلوهای برق استفاده نمود چرا که در تجهیزات تابلو برق مهمترین حفاظت، حفاظت در برابر خطای جریان اتصال کوتاه است نه جریان بار اضافی. بنابراین جز یکی از محبوب‌ترین تجهیزات صنعت برق می‌باشد.

ساختار کلید فیوز

برای اینکه بتوانیم فیوزها را از مدار خارج کنیم از کلید فیوز استفاده می‌کنیم که قطع و وصل آن بصورت دستی صورت می‌گیرد. کلید فیوز معمولا بروی تابلو نصب می‌گردد برای تعویض فیوزها به باز کردن درب تابلو نیاز نمی‌باشد. در کلید فیوز معمولا فیوزها بروی درب تعبیه شده و با باز کردن درب آن از شبکه منفک می‌گردد که با بیرون آوردن درب کلید براحتی می‌توان فیوز را تعویض نمود. پس از تعویض، درب کلید بسته می‌شود و فیوزها در مدار قرار می‌گیرند. این تجهیز بصورت تکی، دوتایی، سه تایی و چهارتایی در بازار موجود می‌باشد.

اجزای کلید فیوز:

این محصول دارای یک پایه ثابت که مجهز به تعدادی ترمینال، برای اتصال به مدار خارجی است و یک قسمت متحرک یا کلاهک فیوز است که حامل رابط آن بوده . همچنیناز سه نوع کنتاکت تشکیل شده که هر کدام عملکرد خود را در فیوز دارند که عبارتند از :

  1.     کنتاکتهای پایه
  2.     کنتاکت های کلاهک
  3.     کنتاکت های رابط

بخش دیگر آن سیم فیوز است که هنگام عبور جریان بالا ذوب می‌شود

کاربرد استفاده از کلید فیوز

از مهمترین کاربرد کلید فیوز در شبکه فشار ضعیف جلوگیری در برابر خطرات احتمالی در زمان تعویض فیوزها می‌باشد. این کلید تابلویی از کلید خودکار ارزانتر است و دارای ابعاد کوچکتر می‌باشد. دیگر کاربردهای آن موارد ذیل می‌باشد:

  • توزیع برق کارخانجات
  • روشنایی
  • پست‌های ترانسفورماتور
  • خطوط انرژی و یا در مواردی که به قدرت بالایی نیاز است
  • تابلو برق خانگی و یا در جاهایی که مصرف پایین دارند

 

 

 

مدل: BMC
 مشخصات فنی کلیدفیوز BMC پیچاز الکتریککلید فیوز کاردی باکالیت پیچاز الکتریک ، طبق استاندارد VDE0660- IEC60947 توسط کمپانی پیچاز الکتریک طراحی شده است. جنس کلید فیوز کاردی باکالیت پیچاز الکتریک از مواد و الیاف (که موادی غیر قابل اشتعال‌زا است) تولید شده، لذا تحمل حرارت بالا..
0 تومان
تولید کننده: پیچاز الکتریک pichaz electric مدل: طرح AEG باکالیتی
 مشخصات فنی کلید باکالیتی طرح AGE پیچاز الکتریککلید فیوز کاردی باکالیت پیچاز الکتریک ، طبق استاندارد VDE0660- IEC60947 توسط کمپانی پیچاز الکتریک طراحی شده است. جنس کلید فیوز کاردی باکالیت پیچاز الکتریک از باکالیت (که موادی غیر قابل اشتعال‌زاست) تولید شده، لذا تحمل حرارت بالا را داراست. ..
0 تومان
تولید کننده: پیچاز الکتریک pichaz electric مدل: VERS-1660
کلید فیوز عمودی پیچاز الکتریکاز ویژگی های این کلید می توان به موارد زیر اشاره کرد:تلفات الکتریکی کمترکاهش حجم تابلوهای توزیع و مصرف کمتر مس و ورق آهن و در نتیجه هزینه های مونتاژ تابلو برق در پروژه های برق صنعتی به شدت کاهش می یابد.همراه با قابلیت قطع و وصل تک فاز و یا سه فاز می باشد...
0 تومان
تولید کننده: صنایع برق زاویر مدل: ZTM
کلید فیوز عمودی زاویر ZTMمکانیسم عمل کلید فیوز عمودی ZTM بدین صورت است که در آنها تیغه فیوز،بخش متحرک کلید را جهت انجام عمل قطع و وصل به طور همزمان در دو نقطه تشکیل می دهد که این امر،شدت قوس الکتریکی را به هنگام قطع و وصل زیر بار،به حداقل میزان ممکن کاهش می دهد. این نوع کلید فیوزها به جهت نوع طر..
0 تومان
تولید کننده: پیچاز الکتریک pichaz electric مدل: ZS
کلید فیوز هوایی پیچاز الکتریک کلید فیوزهای هوایی پیچاز الکتریک بر روی تیرهای برق خطوط هوایی فشار ضعیف نصب می شوند و توسط چوب استیک های رایج در شرکت های توزیع برق قابل قطع و وصل زیر بار هستند.ویژگی های کلید فیوز هوایی:قابلیت استفاده به صورت تک پل و چهار پل قابلیت قطع و وصل ز..
0 تومان
تولید کننده: پیچاز الکتریک pichaz electric مدل: MFS-**5
کلید فیوز طرح ونر پیچاز الکتریککلید فیوز طرح ونر که سه عدد فیوز کاردی در آن قرار می گیرد این کلید دارای ابعاد کوچکتر از کلید فیوز باکالیتی و BMS می باشد لذا فضای کمتری را در تابلو برق به خود اختصاص می دهد.از ویژگی های این کلید فیوز  حجم کم و ابعاد کوچکتر نسبت به دیگر کل..
0 تومان
تولید کننده: صنایع برق زاویر مدل: ZTF02
کلید فیوز گردان زاویر ZTF02کلید فیوز گردان ZTF02 زاویر ساخت شرکت صنایع برق زاویر واقع در ایران می باشد. این کلید دارای مکانیزم گردان یک طرف و فیوز های کاردی قابل تعویض می باشد. کلیدهای زاویر طبق استاندارد  IEC68-2 برای شرایط سخت محیطی و آب و هوای گرم و مرطوب طراحی و ساخته می شوند.کلید ..
0 تومان
تولید کننده: صنایع برق زاویر مدل: ZTF01
کلید فیوز گردان زاویر ZTF01کلید فیوز گردان زاویر ساخت شرکت صنایع برق زاویر وا قع در ایران می باشد.این کلید دارای مکانیزم گردان یک طرف و فیوز های کاردی قابل تعویض می باشد.کلید فیوز گردان زاویر ZTF01 در مدلهای 160،250،400و 630 آمپر تولید می گردد.برخی از ویژگیهای کلید فیوز های زاویر..
0 تومان
تولید کننده: صنایع برق زاویر مدل: ZTS01
کلید فیوز گردان زاویر ZTS01کلید فیوز گردان زاویر ساخت شرکت صنایع برق زاویر واقع در ایران می باشد. این کلید دارای مکانیزم گردان یک طرف و فیوز های کاردی قابل تعویض می باشد و به عنوان کلیدهای اصلی تابلو و برای قطع و وصل شبکه های توزیع مناسب است. کلید فیوز گردان زاویر در مدلهای 160،250،400 آمپر..
0 تومان
تولید کننده: پیچاز الکتریک pichaz electric مدل: ***-IDS
کلید فیوز گردان پیچاز الکتریک(IDS-160A)(IDS-250A)(IDS-400A)(IDS-630A)کلید فیوزهای قابل قطع زیر بار پیچاز الکتریک که تولید شرکت ایرانی پیچاز الکتریک می باشد.این کلید طبق  استاندارهای IEC60947 تولید می شود.کلید فیوز گردان پیچاز الکتریک را می توان به عنوان جدا ساز و کلید اصلی ..
0 تومان
تولید کننده: پیچاز الکتریک pichaz electric مدل: IDS-D
کلید جداساز پیچاز الکتریککلید جداساز محصولی مکانیکی دستی برای قطع و وصل است.در ولتاژهای بالا می توانند به شکل خودکار نیز عمل کنند.این محصول در دو نوع جداساز فیوز و جداساز بدون فیوز و در آمپرهای زیر تولید می گردد.160 آمپر- IDS-D160250 آمپر- IDS-D250400 آمپر- IDS-D400630 آمپر- ..
0 تومان
تولید کننده: صنایع برق زاویر مدل: ZTF02
کلید فیوز گردان زاویر ZTS02کلید فیوز گردان زاویر ساخت شرکت صنایع برق زاویر واقع در ایران می باشد. این کلید دارای مکانیزم گردان یک طرف و فیوز های کاردی قابل تعویض می باشد. این کلیدها به عنوان کلیدهای اصلی تابلو و برای قطع و وصل شبکه های توزیع مناسب هستند. کلید فیوز گردان زاویر در مدلهای 160،250،4..
0 تومان
نمایش 1 تا 12 از 25 (3 صفحه)