کلیدهای ژنراتور برق شهر چنج آور-change over چیست؟

امروزه قطعی برق یک معضل بزرگ برای ادارات،اماکن،بیمارستان ها و......است.

اکثر این ارگانها سعی دارند که قطعی برق را به حداقل برسانند و هزینه های زیادی را صرف این امر می کنند.

معمولا به صرفه ترین و مناسب ترین راه برای مقابله با این وضعیت استفاده از ژنراتورها می باشد،ژنراتورها که در توان های پایین به آنها موتور برق نیز گفته می شود، با استفاده از سوخت های فسیلی گاز،بنزین گازوئیل کار می کنند.مکانیزم آنها مانند موتور یک خودرو سنگین یا سبک است.که در آن با استفاده از سوختن یک سیال انرژی مکانیکی بدست می آید و این انرژی مکانیکی محور ژنراتور را به گردش در می آورد و در نهایت الکتریسیته تولید می شود.

کنترل ژنراتورها

برای کنترل و در مدار قرار دادن ژنراتور و همچنین برای خارج کردن به موقع از مدار نیاز به اقدامات تخصصی و ساختن تابلو برق به اسم تابلوهای چنج آور و ATS و... می باشد.

برای این کار مدار به سه وضعیت احتیاج دارد:

وضعیت ژنراتور- وضعیت خاموش-وضعیت برق شهر یا برق شبکه

در این سیستم هر بار یکی از منابع یا ژنراتور و یا برق شهر وصل می باشد. برای این کار می توان از کنتاکتورها استفاده کرد و برای هر منبع یک کنتاکتور وصل می گردد و در هر حالت یکی از کنتاکتورها فعال می باشد و اما تجهیزاتی که به شکل اختصاصی برای این وضعیت ساخته شده اند چنج آورها هستند.

انواع کلیدهای چنج آور

 

چنج آور دستی

در آمپرهای پایین به آنها کلید های گردان دو طرفه گفته می شود و در آمپرهای پایین حدودا تا 100 آمپر مورد استفاده قرار میگیرند.

در آمپرهای بالاتر ابعاد کلید ها بزرگتر و معمولا قابل قطع و وصل زیر بار می باشند.همان طور که از اسم آنها پیداست عمل قطع و وصل با دست انجام می پذیرد،یعنی زمانی که برای برق شهر مشکلی رخ بدهد ابتدا کلید را در وضعیت صفر قرار می گیرد و کل مدار بی برق می شود و ژنراتور را روشن می کنند.زمانی که ولتاژ آن به حد معین رسید کلید در وضعیت ژنراتور قرار می گیرد و بار از طریق ژنراتور یا شبکه اضطراری تغذیه می گردد.کلید های چنج آور دستی با برندهای مختلفی در ایران موجود هستند:

 

جهت اطلاعات  بیشتر و قیمت چنج اورهای دستی کلیک کنید

 

کلید های ژنراتور برق شهر توان ره صنعت (TRS)

کلید های گردان الکترو کاوه

کلیدهای دو طرفه زاویر  وپیچاز الکتریک

کلیدهای گردان ژنراتور برق شهر  تلرگان اسپانیا

کلیدهای گردان یا چنج آور سکومک

کلیدهای ژنراتور برق شهر چینت الکتریک CHINT ELECTRIC

کلیدهای موتور دار

علاوه بر مکانیزم قطع ووصل دستی می توان آنها را از طریق موتور و مدار فرمان از اتاق کنترل نیز خاموش و روشن نمود و توسط موتور عمل تغییر وضعیت انجام  می پذیرد.

برندهای کلید های موتور دار که فروشگاه زاگرس صنعت بر روی آنها فعالیت دارد:

تلرگان

چینت الکتریک

 

جهت اطلاعات بیشتر همچنین خرید کلیدهای چنج اور موتور دار کلیک نمایید

 

 

کلیدهای چنج آور اتوماتیک

زمانی که برای شبکه اصلی اتفاقی می افتد یا خطایی در آن رخ می دهد یک فرمان به ژنراتور صادر می شود،ولتاژ به صورت اتومات اندازه گیری می شود و زمانی که به مقدار مناسب رسید برق اصلی قطع می گردد و کلید به صورت اتومات بار با استفاده از ژنراتور تغذیه میکند.

این کلیدها ممکن است به جای اینکه بین ژنراتور و برق شبکه یا شهر قرار گیرد بین دو شبکه مجزا قرار بگیرد.در بعضی از کلیدها می توان قابلیت پارالل یا دو شبکه موازی را به صورت همزمان داشت که به صورت سفارشی برای موارد خاص طراحی می شود.

یکی از مهم ترین محصولاتی که فروشگاه زاگرس صنعت به صورت تخصصی بر روی آنها فعالیت دارد،کلیدهای چنج آور و سیستم اضطراری می باشد.

شما برای مشاوره می توانید با بخش فنی ما در ارتباط باشید تا بتوانید یک سیستم مناسب جهت فعالیت خود طراحی نمائید،همچنین  برای خرید انواع کلیدها اقدام نمائید.